MALATYA CERRAH HALI YIKAMA
Ana Sayfa > 5 Aşamalı Halı Yıkama

Whatsapp'dan Sipariş İçin

Whatsapp'dan Sipariş Vermek İçin

Anket

Cerrah Halı Yıkamanın Temizliğinde memnun kaldınız mı?
Hayır
Evet
Sonuçlar »

İlimizde Hava Durumu

MALATYA

5 Aşamalı Halı Yıkama

28 Ekim 2017 Cumartesi
2421

          Yıkanacak Halılarınızı Hangi Aşamalardan               Geçirdiğimizi Öğrenin. 

1. Aşama : Toz Alma

Halılarınız adreslerinden alındığı andan itibaren profesyonel ellerdedir.Halılarınızın ilk günkü gibi temiz bir şekilde olması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.Halılarınız yıkama işleminden önce TOZ alma işlemine tabii tutulur. Çünkü tam otomatik halı yıkama makinalarımızda halının üzerindeki yabancı maddeler halının derinlemesine temizlenmesini engeller.Dolayısı ile halıların yıkama aşamasından önceTOZ alma işlemi uygulanması gerekir. TOZ alma makinalarımız yüksek vakum gücü ile halıların üzerindeki yabancı maddeleri vakumlayarak temizler.TOZ alma işleminden sonra halılar yıkanmaya hazır hale gelmiş olur ve halı yıkama işlemine geçilir.

  2.Aşama : Yıkama Halılarınızın toz alma işleminden sonra yıkama aşamasına geçilir.Halı yıkama işlemi hafife alınacak bir olay değildir. Minicik yavrularımızın gönüllerince halıların üzerinde eğlendiklerini düşünürsek ne kadar hassas bir işlem olduğunu görebiliriz. Dolayısıyla halı yıkama  profesyonel olması gerekmektedir.Halı yıkama fabrikamızda halı yıkama için özel üretilmiş tam otomatik halı yıkama makinaları kullanmaktayız. Makinaların en büyük avantajı dadikada 1000 devir ile dönen fırçaların kullanılmasıdır.Bu çok yüksek devirde dönen fırçalar halının en dip noktasındaki kirleri bile temizlemektedir. Hijyen bir temizlemeden geçen halılarınızın durulama aşaması da yine aynı makinalarda yapılmaktadır.Halı yıkama makinasında durulanan halılar halı şampuanından tam olarak arındırılır.

3. Aşama : Sıkma Halılar halı yıkama işleminden sonra halı sıkma bölümüne aktarılır.Halı sıkma aşamasında halılarınız yüksek devirli santrafüj makinalarında sıkma işlemi yapılır. Bir damla su kalmayıncaya kadar sıkılan halılarınız kurutma odalarına aktarılır.Halı sıkma işleminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan biri halının deforme olmamasıdır. Firmamızda halılarınızın deforme olmaması için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. Halı sıkma işleminden sonra halılarınız paketleme bölümüne aktarılır.

4. Aşama: Kurutma Halılarınız toz alma,yıkama ve sıkma aşamalarından sonra kurutma odalarına aktarılır. Halı kurutma odalarımız güneş görmeyen kapalı odadır. Özel olarak yapılmış askılara asılarak kurumaları beklenir.Güneş görmeden kuruduğu için halılarınızda solukları oluşmaz. Halılarınızın tam olarak kuruması halının kalınlığına göre değişse de 12 ile 24 saat arasında olmaktadır. Halılar kuruduktan sonra paketleme bölümüne aktarılır ve kontrol edilerek paketlenir.

5.Aşama: Paketleme Halılar toz alma,yıkama,sıkma ve kurutma aşamalarından sonra son olarak paketleme aşamasına geçer.Paketleme işleminden önce halılarınız son bir kontrolden geçer. Her hangi bir leke veya kirin olmadığından emin olunduktan sonra  halılarınız özel HURÇ ile paketlenir. Halılarınız servise hazırdır.İstediğiniz zaman aralığında halılarınız teslim edilir.